5 dalykai, kurių nereikėtų daryti, valant čiužinį
Daugelis žmonių nežino, kaip prižiūrėti savo čiužinį. O dažnai naudojant netinkamus valymo metodus, galima jam net pakenkti. Žemiau išvardinsime dažniausiai daromas klaidas, kurių reikėtų išvengti valant čiužinius namuose.
1. Venkite drėkinti čiužinį
Jei ant čiužinio atsiranda dėmė, dažniausia tendencija yra plauti ją vandeniu ir muilu. Tačiau daugelis gamintojų visame pasaulyje yra paskelbę, kad čiužinį valyti naudojant daug drėgmės, gali pakenkti jo apmušalams.
2. Čiužinio valymas tik iškratant dulkes
Jau prieš daug metų žmonės žinojo, kad čiužinys kaupia daug dulkių, todėl mūsų seneliams buvo įprasta praktiškai valyti čiužinį tiesiog jį daužant. Tokia praktika vis dar gali būti pastebima kai kuriuose namuose, kur čiužiniai yra lengvi ir nedideli. Tačiau čiužinio daužymas nėra veiksmingas būdas pašalinti dulkes. Tai gali būti net pavojingas metodas, kuris gali sukelti alergines reakcijas tiems, kurie įkvepia dulkes ir namuose esančias dulkių erkutes, kurios yra iškeliamos į orą kai čiužinys yra daužomas kokiu nors kietu daiktu. Užuot visam laikui pašalinus nešvarumus ir dulkes iš čiužinio, jis deformuojasi. O vėliau tos pačios dulkės į jį sugrįžta.
3. Periodiškas čiužinio užvalkalo skalbimas
Dažniausiai čiužiniai yra apvilkti užvalkalu, kurį žmonės periodiškai skalbia namuose. Taigi nenuostabu, kad čiužinys atrodo švarus ir nėra matoma būtinybė išvalyti jį nuodugniai, giluminiu būdu. Priešingai nei dauguma įsitikinimų, čiužinys yra kaip didelė kempinė, kuri kaupia daug nešvarumų tokių, kaip dulkės, negyvos odos dalelės, milijonai dulkių erkučių ir kitų mikroorganizmų. Šie nešvarumai yra įstrigę čiužinyje ir gali sukelti kur kas daugiau higienos problemų nei dėmės ant čiužinio. Žmonės, kurie alergiški dulkėms, po nakties miego gali prabusti su sloga, besikartojančiu čiauduliu ir niežtinčiomis akimis. Tai dažni simptomai dėl kurių gali pasireikšti rinitas, astma ir egzema.
4. Čiužinio siurbimas netinkamu dulkių siurbliu
Yra daugybė dulkių siurblių, kurie skirti čiužinių valymui ir netgi gali užmušti dulkių erkutes. Siurbliai gali skirtis vienas nuo kito kaina ar dydžiu. Kai kurie yra maži ir lengvi, tačiau žada atlikti daugybę funkcijų. Daugiafunkciniai siurbliai, parduodami rinkoje, skirti atlikti įvairius valymo darbus, t.y. grindų, lubų ir paviršinį sofų siurbimą. Skirtingai nuo profesionalios čiužinių valymo sistemos, universalus dulkių siurblys nėra specialiai suprojektuotas giluminiam valymui. Taigi daugiafunkciniai siurbliai gali atlikti darbą patenkinamai, siurbiant grindis ar lubas, tačiau jų nepakanka kruopščiai išvalyti dulkes, nešvarumus ir mikroorganizmus, kurie stipriai įsitvirtinę storo čiužinio viduje.
5. Valymas garais
Gariniai valymo prietaisai yra puiki priemonė, padedanti pašalinti riebalus ir sunkiai išvalomas dėmės nuo kietų paviršių, tokių kaip: plytelės tualetuose, virtuvėje, lauko grindyse ir kt. Norint pridėti daugiau funkcijų į šią mašiną, gariniai valymo prietaisai yra naudojami ir kaip priemonė skirta dezinfekavimui, bakterijų šalinimui. Ši funkcija galima dėl aukštos temperatūros garų. Nors šie įrenginiai tikrai gali naikinti bakterijas bet kokiame paviršiuje, bet garai išeina, todėl nerekomenduojama jų naudoti ant minkštų baldų ar čiužinių. Garai palieka drėgmę, kas gali paskatinti pelėsio ir miltligės atsiradimą tarp audinio apmušalų. Kaip daugelis gamintojų ir perspėja, valymas drėgme gali pakenkti čiužiniui, o tuo pačiu ir jūsų miegui.
“Geras čiužinys lemia mūsų miego kokybę, kas vėliau atsiliepia mūsų nuotaikai ir darbingumui. Visi nori jį išlaikyti kaip įmanoma ilgiau patogų, švarų ir atitolinti būtinybę įsigyti naują čiužinį. Daugelis mūsų klientų kreipiasi į mus kai čiužinį pabando išsivalyti patys namuose įvairiomis buitinėmis priemonėmis, tačiau dėmės neišsivalo, čiužinys pakeičia spalvą arba atsiranda nemalonus kvapas. Tokiu atveju mes galime padėti ištaisyti klaidas, tačiau visuomet patariame žmonėms geriau nevalyti jo patiems, o tiesiog leisti bent kartą į metus išvalyti čiužinį profesionalams. Papildomai jie gauna apsaugą tolimesniam naudojimui, impregnuojant čiužinį, ko patys namuose tikrai negalėtų atlikti. Miegas yra labai svarbus dalykas, juk mes praleidžiame pusę gyvenimo miegodami, todėl turėtume stengtis, kad jis būtų sveikas ir kokybiškas.” Pataria prekinio ženklo “Geras valymas” atstovė Elona Subačienė.